Postanowienia noworoczne – jak się ich trzymać?

sparkler-677774_960_720

Woohoo! Właśnie nadszedł dłuuuugo oczekiwany rok 2017. Nowe plany i marzenia, ale i… postanowienia, których czasem tak ciężko dotrzymać już w pierwszym tygodniu od ich ustalenia! Co zrobić, aby 2017 był nieco inny, a jego podsumowanie przyniosło tylko pozytywne efekty?

  1. Jak najszybciej pomyśl o swoich postanowieniach. Błędem wielu osób jest zrobienie ich zbyt późno, lub listy liczą zbyt wiele takich postanowień. Pomyśl o 3 priorytetach na kolejny rok, zmień je w postanowienia, a później w wykonane zadania!
  2. Koniecznie spisz swoje postanowienia i powieś je w widocznym miejscu w swoim domu. Dodatkowo, jeśli niektóre z nich dotyczą jedzenia/diety, powieś je także w kuchni! W ten sposób będą przypominały Ci o konsekwencjach Twoich grzeszków i miejmy nadzieję, że dzięki temu pozwolą Ci trzymać się Twoich postanowień!
  3. Powiedz o postanowieniach swoim bliskim – niech będą kolejnym motywatorem! Przyjaciele przypilnują Twoich zachcianek w trakcie wspólnych wyjść, także członkowie Twojej rodziny mogą kontrolować Twoje poczynania.
  4. Codziennie zrób sobie małe, dwuminutowe podsumowanie. Jesteś z siebie dumna? Zrobiłaś coś extra? Odmówiłaś sobie pokusy? Super! Wpisz to do specjalnego notesu i wracaj w chwilach załamania.
  5. Wyznacz sobie łatwo mierzalne i realne cele. “Schudnięcie” czy “Dieta” takimi nie są. Ustal szczegóły, cele i rozpisz swoje postanowienie, a będzie Ci łatwiej się go trzymać!

Powodzenia! <3
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>